Bálintovská skupina pro sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách
Bez akreditace

2 – 3 hod.  |  cena na vyžádání

O čem to bude

Budeme pracovat ve skupině, vytvoříme bezpečné prostředí, které nám poskytne možnost podívat se na konkrétní problematickou situaci z jiného úhlu pohledu. Základním principem práce je naslouchání a reflexe. Bálintovská skupina probíhá za předem stanovených pravidel. Řeší se vždy jedna, účastníky vybraná, problematická situace.

Celý proces je veden tak, aby účastník (předkládají situaci) získal skrze náhledy ostatních účastníků skupiny příležitost odpoutat se od vlastních stereotypních myšlenek a možnost podívat se na situaci „jinýma očima“.

Cílem Bálintovské skupiny není nalezení jasného, konkrétního a definitivního řešení, ale sebereflexe a následná změna vlastního postoje, která dopomůže k odbourání emocionální zátěže a zbavení se stereotypů, které velmi často komplikují cestu k funkčními řešení problematické situace.

Pro koho je skupina určena

Pro pracovníky sociálních a doprovodných služeb, kteří jsou v přímém kontaktu s uživateli služeb (dětmi i dospělými) s poruchami autistického spektra, popř. s kombinovaným postižením.
Pro rodiče dětí/osob s poruchami autistického spektra.

Časová dotace

2 – 3 hodiny

Cena

na vyžádání + cestovné dle dohody

Pozvat lektora k nám


Pokud chcete nezávazně poptat vzdělávací akci do Vaší organizace, napište mi nebo zavolejte na 605 418 419