Vítejte na mých stránkách…

Tak se mi to po několika tvůrčích měsících, které bezmála dosáhly skoro jednoho roku, konečně povedlo. Zahodila jsem všechny nevzhledné papírky, na které jsem Vám psala, co všechno si u mne můžete objednat a “koupit” a strávila několik bezesných nocí, abych ten “nabídkový jídelní lístek” dotáhla do konce.

Máte ho tedy před sebou. Najdete v něm akreditované i neakreditované kurzy, semináře a workshopy, které jsou tematický zaměřené na poruchy autistického spektra (PAS). Mými partnery při vzdělávání bývají nejčastěji mateřské školy, základní a střední školy, které navštěvují žáci s PAS. Dále pak různé typy sociální služeb, rodinná a komunitní centra. Pro velký zájem spouštím od školního roku 2020/2021 svůj pilotní projekt Podpůrných skupin pro asistenty pedagoga a pedagogické pracovníky. Jsem ráda, že si můžete navzájem předávat a sdílet příklady dobré praxe
a podporovat se ve své profesi navzájem.

Jak je možné se na vzdělávací aktivity přihlásit?
Máte několik možností. Můžete se přihlásit individuálně na vzdělávací aktivitu, která Vás zaujala, buď přes přihlašovací formulář nebo mi můžete napsat, zavolat. Pokud jste organizace a chcete vzdělávání pro velkou část svých zaměstnanců, lze objednat výjezdní vzdělávací akci. Ráda za Vámi přijedu. Cestuji po celé České republice.
Pokud potřebujete něco speciálního a nenašli jste to na mých stránkách, ráda s Vámi proberu Vaše přání, představy a ušijeme akci na míru.

Kromě vzdělávání nabízím také soukromé konzultace (poradenství) pro rodiny s dětmi či dospělé osoby s poruchami autistického spektra. Obrátit se na mne můžete i případě, že máte pouze podezření, že Vaše dítě (ale také třeba dospělý/lá partner/ka), to mají v životě zkrátka trochu jinak. Nejsem diagnostik, takže s Vámi mohu Vaše postřehy probrat, najít vhodnou podporu, v případě potřeby Vás nasměrovat dále.

Jako lektor se neobejdu bez přímé práce s dětmi, dospívajícími a dospělými s autismem. Nabízím individuální nácviky komunikačních, sociálních a praktických dovedností pro osoby s Aspergerovým syndromem nebo vysoce funkčním autismem. Během prázdnin (pokud čas dovolí, tak i v průběhu roku) se ráda přepnu do role asistenta, vedoucího, průvodce volnočasových aktivit, příměstských táborů pro děti (ale i dospělé osoby) s PAS.

Ráda bych Vás také poprosila, pokud by Vám na mých stránkách něco chybělo (možná i přebývalo), klidně mi napište.

Pokud víte, že by mé služby mohly pomoci někomu dalším, dejte nebo pošlete mu odkaz. Protože čím více budou lidé ochotni nahlížet do životů osob s autismem a půjdou cestou porozumění a pochopení oné “jinakosti”, bude se lidem s PAS žít mezi námi lépe.
Nezapomeňte, že i malé kroky jsou těmi důležitými. Díky tedy, že právě čtete tato slova a stojíte na mých stránkách.